• ש. ספט 23rd, 2023

בתי ספר לעיצוב גרפי – קצת סדר בבלגן

Byמעשיהו

ינו 14, 2022

ישנן החלטות בחיים שאנחנו יודעים שישפיעו על כל מהלך חיינו. ההחלטה על בן הזוג שנינשא לו, ההחלטה על הבאת ילדים לעולם, החלטה על אזור מגורים, כל אלה הן דוגמאות להחלטות הרות גורל שבעטין ייקבע מסלול ומהלך החיים שלנו. נכון לסייג את הדברים ולומר ששינויים תמיד יכולים להתרחש ובכל רגע ניתן לבחור אחרת, אולם בפועל המציאות אומרת שאנחנו קובעים לעצמנו מסלול ודבקים בו במידה לא מבוטלת. אחת ההחלטות החשובות שניקח היא ההחלטה על תחום הלימוד ומוסד הלימוד שנלמד בו.

מה והיכן?

ההחלטה מה ללמוד או היכן ללמוד אינה החלטה פשוטה והיא בהכרח מושפעת ומערבת ממספר גורמים. בבחירת מקצוע הלימוד סביר להניח שיילקחו בחשבון  רקע קודם, תחומי עניין ותחביבים, שאיפות לעתיד ויכולות אישיות. ההחלטה לגבי מוסד הלימוד כוללת גם שיקולים טכניים של למשל אזור מגורים, תקציב, נסיבות ונתוני הקבלה שלנו. השילוב בין השניים אינו פשוט והמאמר הבא מציע לכל מי שמעונייןלהשתלב בלימוד עיצוב גרפי מעט סדר בבלגן.

תחום מבוקש

עיצוב גרפי הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המבוקשים בשוק העבודה ובשוק הלימודים, בהתאמה. הביקוש לאנשי מקצוע מובילים הביא לכך שבשנים האחרונות קמו עוד ועוד בתי ספרא לעיצוב גרפי במקומות שונים ברחבי הארץ. התחום מתגמל ונחשק ומאפשר לעוסקים בו מגוון שלאפשרויות תעסוקה, בין אם כעצמאים ובין אם כשכירים. כך או כך מדוב במקצוע בעל יוקרה שמאפשר לכל מי שעוסק בו להתפרנס בכבוד ולבטא את היצירתיות שלו.

איפה לומדים?

משום שמדובר על תחום מתפתח ניתן לומר בוודאות שבתחום העיצוב השמים הם הגבול, וכך כל מי שמשתלב בתעשייה יכול לפתח קריירה מספקת ומתגמלת במיוחד. בדרך אל הקריירה השלב הראשון הוא בחירת מוסד לימוד שיכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים. עיצוב גרפי נלמד במכללות או בתי ספר לעיצוב גרפי שפזורים בכל רחבי הארץ. ישנם מוסדות ותיקים ומוכרים כמו ויצ"ו חיפה, בצלאל, שנקר, ועוד ולעומתן יש מוסדות לימוד חדשים יותר וקטנים יותר.

ותיק או צעיר?

במוסדות ותיקים שמוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה תנאי הלימוד בדרך כלל מחמירים יותר ובמרבית המוסדות הללו נלמדים תחומים נוספים כמו מדיה דיגיטלית, צילום, אמנות פלסטית, תקשורת ועוד. היתרון במוסדות הללו הוא בכך שהתנועה בהם ערה, הסטודנטים נחשפים לתכנים מגוונים ולסגל מרצים משובח יותר ובדרך כלל מתקיימת בהם מסורת לימוד איכותית יותר. תעודה מטעם המוסדות הללו גם מזכה את הלומדים באפשרויות רחבות יותר בשוק העבודה, לעומת בתי הספר הקטנים.

בבתי הספר הקטנים והחדשים יותר ניתן לראות סגל מרצים צעיר יותר, יש הטוענים שתכנית הלימוד נגישה, רעננה ודינמית ומשום כך עדכנית ומתאימה יותר תכני השוק הקיימים. הלימוד פרטני יותר והיחס הוא אישי הרבה יותר. גם בין בתי הספר הקטנים שינם כאלה שכבר בעלי מוניטין רחב שמזכה את הבוגרים בתעודה יוקרתית ומועדפת בקרב מעסיקים פוטנציאליים. כך או כך, בכל תכנית שבה תבחרו ללמוד חשוב לשים לב לכמה פרטים חשובים.

למה לשים לב?

חשוב לוודא שהתכנית כוללת את כל תוכנות המחשב המרכזיות שדרושות לכל גרפיקאי, לרבות שעות תרגול מתאימות. בנוסף, יש לוודא שבתכנית כלולים כל הרקע התיאורטי החשוב מתחומי האמנות, התקשורת, הפרסום ועוד. יתר על כן סדנאות יצירה באמנות הפלסטית ובשיווק יסייעו לכם מאד ועליהן להיות כלולות בתכנית. מסלול התמחות בשנים מתקדמות מלד על מקצועיות ורמת לימוד גבוהה וגם לזה כדאי לשים לב. חשוב לוודא כי בית הספר עוסק ומסייע בהכנת תיק עבודות שיהווה עבורכם כרטיס ביקור בסיום הלימודים.

מלבד זאת וודאו כי הקמפוס פעיל ומקיים אווירת לימוד ויצירה, על כל המשתמע מכך.

דילוג לתוכן