כל מה שצריך לדעת על קרטוקונוס

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת הגורמת לקרנית להתעבות, לבלוט ולהתעוות. מצב זה יכול לגרום לאובדן ראייה חלקי או אפילו עיוורון, מה שאומר שהמטופל חייב לטפל בבעיה זו כאשר היא מתחילה להתפתח.

קרטוקונוס הוא מצב המשפיע על הקרנית וגורם לה להידלדל ולבלוט החוצה. זוהי מחלה מתקדמת, מה שאומר שהיא תחמיר עם הזמן אם לא תטופל. מצב זה יכול להיגרם על ידי גורמים שונים כגון שימוש בעדשות מגע, טראומה בעיניים, נטייה גנטית, או אפילו הזדקנות. קרטוקונוס מתחיל בדרך כלל בפציעה קלה בעין או טראומה שעלולה להוביל להתפתחות הבעיה.

מהם התסמינים של קרטוקונוס?

התסמינים הנפוצים ביותר של קרטוקונוס הם ראייה מטושטשת והילות סביב אורות בלילה בגלל העיוות בראיית המטופל. עם זאת, קרטוקונוס הוא מצב המשפיע על העקמומיות של הקרנית. זה יכול להוביל לבעיות ראייה, כאבי ראש וכאבי עיניים חדים מאוד.

אנשים הסובלים מבעיה זו עשויים לדווח על אורות מהבהבים, הילות וסנוור, כמו גם מאמץ בעיניים או כאב ראש. זאת ועוד, אפשרית גם אי נוחות בעת הרכבת עדשות מגע, שינויים בראייה כגון טשטוש או ראייה כפולה, קושי בקריאת טקסט ועוד, הצטברות נוזלים בעין ועוד.

כיצד מטפלים בבעיית קרטוקונוס?

כאמור, קרטוקונוס הוא מצב הגורם להידלדלות הקרנית, מה שמוביל לעיוות ראייה. בחלק גדול מהמקרים, עדיף לטפל בטיפול הצולב אשר מיועד לאנשים עם מקרים קלים עד בינוניים של קרטוקונוס, והוא הוכח כיעיל בעצירה או האטה של התקדמותו.

טיפול צולב (קרוס לינקינג) הוא הליך שיכול לעזור לסובלים מקרטוקונוס להחזיר את הראייה שלהם. בתוך כך, קישור צולב של קרטוקונוס הוא הליך שנועד לתקן את העקמומיות הלא סדירה של הקרנית ולהחזיר את הראייה התקינה. הליך זה יכול לעזור לשפר את איכות החיים על ידי הפחתת תסמינים כמו כאבי עיניים, טשטוש ועוד. אם בוחרים שלא לעבור התערבויות כירורגיות זעירות, הטיפול בקרטוקונוס כולל הרכבת עדשות מגע או משקפיים, וכן נטילת תרופות להפחתת דלקת בעין ולהפחתת כאב.

מדוע חשוב לקבל ייעוץ רפואי במקרה של קרטוקונוס?

קרטוקונוס הוא מצב שבו הקרנית העגולה בדרך כלל הופכת דקה ובצורת אליפסה. קרטוקונוס יכול גם לגרום לקרנית לבלוט ללא צורה, ובמקרים מסוימים אפילו להצריך השתלת קרנית. ומכיוון שבעיה זו עשויה חלילה להסתבך אם לא מטפלים בה, יהיה חשוב לקבל ייעוץ רפואי בהקדם האפשרי. חשוב לדעת, הטיפול בקרטוקונוס משתנה בהתאם לחומרת המצב והאם הוא פוגע באחת או בשתי העיניים.

אין תגובות